Proč zvolit naši školu paraglidingu

Rádi bychom Vám představili zásady a pravidla naší školy paraglidingu a důvody proč jít na kurz paraglidingu právě k nám.

PročProč zvolit násProč zvolit nás

  • Nevybírejte kurz pouze podle ceny, ale podle kvality výuky a zabezpeční kurzu. Nižší cena kurzu velice často znamená, že se muselo někde ušetřit, či je skrytě rozepsaná do několik položek. U nás s Vámi jednáme na rovinu a za korektní cenu nabízíme profesionální služby a odpovídající servis.
  • Školu paraglidingu provozujeme hlavně na Vysočině a na jižní Moravě v okolí Pálavy. V horských terénech je totiž mnoho dní velmi často neletových (silný vítr, déšť...). My si vybíráme podle počasí mezi jižní Moravou a Vysočinou, v obou oblastech máme několik míst vhodných pro výcvík, tak abyste se naučili dobře startovat z kopců. V případě vhodného počasí vyrážíme  v druhé části kurzu na výškové lety i do horských oblastí.
  • Kvalita výuky a bezpečnost našich kurzistů je u nás na prvním místě. Kompletního kurzu se účastní maximálně 8 žáků na 2 instruktory, čímž je zabezpečna dostatečná péče o každého z Vás. Nejsme masová výrobna nových žáků. Díky maximálnímu počtu kurzistů můžeme zabezpečit odpovídající úroveň a kvalitu výuky, individuální přístup a také, aby instruktoři nebyli výcvikem přetíženi a unaveni.
  • V naší škole působí jedni z nejkvalitnějších paraglidingových instruktorů. Hlavní instruktor školy Jan Hájek má odpovídající pedagogické vzdělání, dlouholetou praxi ve výcviku paraglidingu a mnoho let působil ve funkci hlavního inspektora Letecké amaterské asociace ČR.
  • Pro výškové lety využíváme naše navijáky a odvijáky, které jsou nezbytnou částí našich kompletních kurzů. Znalost navijákového létání je mimořádně důležitá pro létání v České republice.
  • V naší škole používáme pouze kvalitní a testované kompletní vybavení nutné pro bezpečný průběh kurzu paraglidingu. Školní kluzáky firmy Gradient, která jsme si pro výcvik vybrali, jsou ve vynikajícím a zánovním stavu. Neustále výbavu obměňujeme a zajišťujeme její vysokou kvalitu.
  • Kompletní kurz paraglidingu u nás znamená intenzivní týdenní výcvik od soboty do pátku následujícího týdne. V případě nevhodného počasí během týdne se kurz BEZPLATNĚ prodlužuje o dva dny!
  • K přihlášení do motorového kurzu paraglidingu není podmínkou mít absolvovanou bezmotorovou část. Do našeho kurzu motorového paraglidingu se mohou přihlásit úplní začátečníci.
  • Kurz absolvujete nejen v naší škole paraglidingu ale hlavně v partě lidí, co létání už baví mnoho let a je naším velkým koníčkem. Paragliding je sociální záležitost a pro Vaše budoucí létání je důležité být obklopen partou pilotů, kteří Vám hlavně v prvních letech létání mohou pomoci. Kromě jiného sme zakládajícími členy občanského sdružení PG Pálava, které má za cíl vytvořit a udržet podmínky pro létání na Pálavě.